Producenci
Aromat a aromat naturalny 0
Aromat a aromat naturalny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rynek polski przepełniony jest tzw. herbatkami owocowymi. Opuncja, mango, melon, truskawka, owoce leśne. Wybór aromatów jest naprawdę spory. Tylko jest mały problem. Gdy spojrzymy na etykietę znajdziemy tam składniki danej herbatki; duża ilość hibiskusa, potem odrobinka owoców, nasiona, płatki kwiatów, a następnie to jedno, niewinne słowo: aromat. Czyli dokładnie co?

Rozporządzenie Unii Europejskiej w tej sprawie wydaje się nie pozostawiać wątpliwości. Samo słowo aromat piszemy gdy jest to aromat sztuczny. Tylko, aby nie brzmiało brzydko i nie odstraszało klientów producent nie ma obowiązku napisać np. aromat syntetyczny opuncji. Po prostu jest napisane 'aromat'. Natomiast jeżeli producent używa naturalnego aromatu może napisać aromat naturalny (teoretycznie może też napisać samo słowo aromat, ale wtedy ukrywać będzie zalety swojego produktu, a tego raczej nikt nie robi). Zasadniczo chodzi o to, aby klienta nie wprowadzać w błąd. Przecież każdy producent będzie chciał się pochwalić, że ma aromat naturalny. Oczywiście będą i tacy, którzy będą bagatelizować działanie aromatów syntetycznych lub identycznych z naturalnymi. Całe wywody powstaną tylko po to, aby klientowi powiedzieć "ale o co chodzi, to nie szkodzi". To czy szkodzi czy też nie i co o tym myśli konsument zależy od oceny samego konsumenta - jaki aromaty chce, aby znajdował się w jego herbacie lub naparze.

Trik rynku:

pamiętaj, gdy kupujesz herbatę na wagę! Zapytaj o pełen skład. Herbata owocowa pachnie owocami ze względu na dodany aromat! Prawo nie wymaga, aby produkt kupowany na wagę miał na opakowaniu podany skład.

 

W Long Man Tea nie wierzymy w półśrodki.

 

Aromat powinien być naturalny. Czyli ma być naturalnym ekstraktem z danego owocu, kwiatu, zioła etc.

Dlatego współpracujemy z najlepszymi producentami aromatów, którzy tworzą dla nas najwyższej jakości aromaty naturalne. Starannie dobraliśmy sobie producentów, którzy rozumieją nasze potrzeby. Nie było to łatwe. Stworzenie naturalnego aromatu bergamotki odpowiadającego naszym potrzebom zajęło nam ponad rok! Wszystko po to aby, herbaty i napary, które opuszczają naszą manufakturę były najwyższej jakości. Smak, zapach i ten cudowny aromat naturalnych olejków...

Long Man Tea - naturalnie najlepiej!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl