Regiony herbaciane

Region Assam

Prowincja Assam mieści się w północno-wschodnich Himalajach i ciągnie się wzdłuż rzeki Brahmaputra. Geomorficzne badania potwierdziły iż Brahmaputra (rzeka ta jest starsza od Himalajów) jest życiodajnym źródłem dla Assamu, który jest ojczyzną dzikiej natury i matką najlepszych herbat świata. Produkuje się tu ok. 55 % herbat w Indiach. Region Assam jest jednocześnie jednym z najbogatszych biologicznie regionów świata, mieści w sobie: lasy tropikalne, lasy liściaste, trawiaste obszary rzeczne, lasy bambusowe, wielorakie ekosystemy mokradeł oraz dziesiątki tysięcy hektarów pokryte po horyzont oszałamiająco pięknymi  polami herbacianymi.

Assam jest również domem dla wielu  zagrożonych wyginięciem gatunków, poszukujących schronienia w wielu parkach znajdujących się w tym regionie.

Jako ciekawostkę, należy zaznaczyć iż region Assam jest niesłychanie bogaty w różne gatunki orchidei Rhynchostylis Retusa. Park Narodowy Kaziranga jest domem dla 500 z ponad 1300 gatunków orchidei występujących w Indiach, konsekwentnie pokazuje to ogromną bioróżnorodność regionu Assam. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl