O nas

 

 

Jesteśmy firmą, dla której jakość własnego produktu jest najważniejsza.

Nasz zespół składa się z niewielkiej grupy osób, które łączy zamiłowanie do herbaty - uwielbiamy herbatę odkrywać, pić i dzielić się nią z innymi.

Historia naszej firmy sięga 2014 roku, gdy dwie koleżanki z Krakowa oraz angielski małżonek jednej z nich - Simon, postanowili założyć herbaciany biznes. Była to decyzja poparta solidnym badaniem polskiego rynku herbat, którą wspólnie przeprowadziliśmy po tym jak Simon po raz któryś delikatnie zwrócił uwagę na problem z jakością herbat, które miał okazję pić podczas swoich pobytów w Polsce. Chodziliśmy od herbaciarni do herbaciarni, do kawiarni i do restauracji, składaliśmy zapytania u dystrybutorów, importerów i w ten sposób odbyło się długotrwałe, aczkolwiek niezamierzone, szkolenie z zakresu wiedzy o herbatach, w wyniku którego przekonałyśmy się, że chyba miałyśmy całkowicie mylne wyobrażenie na temat rodzimych herbaciarni i naszego herbacianego rynku. Dotyczyło to, w szczególności, herbat klasycznych takich jak Earl Grey i aromatyzowanych, głównie, naparów owocowych. Ziołowe napary były rzadkością, zaś ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. 

Po kilku szczerych rozmowach handlowych jedno okazało się jasne. Polski rynek jest zalany herbatami z zagranicy. W większości tzw. ‘herbatki’ owocowe jak również herbaty aromatyzowane czarne i zielone to przygotowane w Chinach i ciężko aromatyzowane sztucznymi aromatami mieszanki sprowadzane do Polski, ale wprowadzone na rynek europejski głównie poprzez niemieckie porty. Znajdowały się wówczas na rynku herbaty aromatyzowane naturalnie, ale był to również import z zagranicy. Herbaty i mieszanki angielskie, szwedzkie, a nawet włoskie. Bardzo drogie na Polską kieszeń, bo Polacy zarabiają w złotówkach a nie w Euro czy Funtach. Poza tym przecież możemy mieć w Polsce polskich producentów, którzy tutaj płacą podatki.

Postanowiliśmy zagospodarować dość trudną gałąź rynku, a mianowicie herbaty naturalnie aromatyzowane oraz napary owocowe. Dlaczego trudną? Ponieważ kluczowym założeniem naszej firmy stało się stworzenie herbat i naparów aromatyzowanych naturalnie z wysokiej jakości składników otrzymując finalnie powtarzalny, stabilny produkt. Wydaje się to być proste, ale wcale nie jest. Aromaty naturalne to nic innego jak ekstrakty kwiatów, owoców i ziół przystosowane do spożycia przez ludzi. Jako takie są one bardzo ulotne i niestabilne.  W połączeniu z owocami i herbatami ich żywotność jest bardzo krótka. Wszystkie przepisy w naszej firmie stworzyliśmy sami metodą prób i błędów pod kontrolą technologa żywności.  

Przyświecała nam idea dość nietypowa - po prostu profesjonalnego podejścia do wszystkiego związanego z herbatą. Bez egzaltacji, z całym szacunkiem dla innych pomysłów biznesowych. Herbata i jej picie nie jako ceremonia i rytuał. Po prostu najlepsze herbaty i napary na rynku za niewygórowaną cenę. Wysokiej jakości smaczne herbaty dla każdego, nie dla wtajemniczonych. Między innymi dlatego nie prowadzimy sprzedaży herbat niszowych (głównie zielonych i białych), z małych ogrodów, krótkich serii, etc. ponieważ ten produkt jest już obecny na rynku polskim w bardzo dużych ilościach. W naszym rodzimym Krakowie jest to również poparte obecnością miejsc kultury związanych z kulturą wschodu i picie herbaty w formie “ceremonii” jest odbiciem tych zainteresowań. Szanujemy to, ale nie widzimy powodu, aby to powielać.  

I tutaj wracamy do naszego angielskiego współtwórcy. Takie brytyjskie, zdroworozsądkowe podejście do wszystkiego, w tym do herbaty. Herbata dla ludzi nie dla wybrańców. Bez oceniania, po prostu ten angielski kubek herbaty - nie, nie koniecznie filiżanka. Kubek. Na biurku obok komputera, na stoliku podczas czytania książki. Po ludzku. Czemu nazwa Long Man Tea? Właśnie dlatego - symbolizuje on dla nas brytyjski ponadczasowy minimalizm. Elegancję, jakość, profesjonalizm, trochę luzu. I tyle:). Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl